X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Bilgi Bankası

SEO Hosting Nedir? SEO’ya Etkisi Neler?

Arama motoru optimizasyonu yani kısa SEO çalışmaları, 200 civarında farklı çalışmanın bir araya gelmesiyle yapılan çalışmalar bütünüdür. Peki, bunlardan biri olan ve SEO açısından önem taşıyan SEO hosting nedir? SEO’ya etkisi nelerdir? SEO hosting hakkında bu soruların cevaplarını, sizlerle paylaştık.

SEO Hosting Nedir?

SEO Hosting; Web sitelerinin barınma ihtiyaçlarını, C-Class IP adreslerinde barınmalarını sağlayan bir hosting hizmetidir diyerek, SEO hosting nedir? Sorusunu basit bir şekilde cevaplandırabiliriz.

Özellikle kendi siteleri arasında backlink çalışması yapmak isteyenler, normal paylaşımlı hosting çeşitlerine alternatif olarak bu hizmeti kullanmaktadır.

SEO Hosting ve Web Sitelerine Etkisi

Paylaşımlı hostingler, aynı IP adresinde farklı birçok web sitesinin verilmesiyle sağlanan bir hizmettir. Bu yüzden aynı hosting üzerinde farklı sitelerinizin bulunması ve bu siteler arasında linkleme yapmak, SEO açısından sakıncalı bir durumdur.

SEO hosting ise ayrı IP tanımlaması sayesinde, sadece web sitenize özel IP adresi alabileceğiniz bir hizmettir. Bu nedenle, SEO çalışmaları için diğer hosting çeşitlerine göre çok daha avantajlıdır. Her ne kadar maliyet açısından diğer hosting çeşitlerine göre biraz daha pahalı olsa da, yapacağınız çalışmalar üzerindeki etkisi de fazla olacaktır.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(22 defa görüntülendi. / 1 kişi faydalı buldu.)

Top