X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Bilgi Bankası

Ücretsiz SSL Nedir, Neden Gereklidir, Nasıl Kurulur?

Sunucu ile bireysel kullanıcı arasındaki iletişimi şifreleyerek üçüncü şahısların veri akışını okumasının önüne geçen bir iletişim katmanı olarak bilinen SSL, e-ticaret firmaları için zorunlu olan bir uygulamadır. Fakat günümüzde artık kişisel bloglara kadar pek çok alanda SSL kullanımının yaygın olduğunu görmekteyiz.

SSL kullanımı gereklidir, çünkü SSL şifreleme sisteminin aktif olduğu web siteleri arama motorlarınca daha güvenli olarak nitelendirilir ve arama sonuçlarında web siteler daha üst sıralarda yer alır. Sitede aktif olarak bulunan trafik üçüncü şahıslar tarafından kolayca okunabilir hale gelir. Böylece web sitesi gerek arama motorları gerekse kullanıcılar nezdinde güven kaybı yaşar.

SSL kurulumu oldukça basit ve hızlı şekilde olmaktadır. SSL kurulumu için hizmet aldığınız hosting firmasına bu durumu ileterek hızlı bir şekilde ücretsiz SSL hizmetinden faydalanabilirsiniz. SSL hizmeti iç hizmet olduğu için hosting firmasından satın aldığınız bir hosting paketinin olması gerekmektedir. Böylece işlemlerinizi Plesk ve Cpanel üzerinden kolay bir şekilde hosting yetkilisine ileterek yaptırabilirsiniz. Diğer bir yol ise hosting üzerinden Cpanel’e girerek “Lets Encrypt SSL” bölümüne tıklayın. Bu alanda ilgili domainlerin yanında “tik” işaretinin olduğuna dikkat ederek “sertifika oluştur” butonuna basın. Artık sertifikanız hazır hale gelecektir.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(29 defa görüntülendi. / 1 kişi faydalı buldu.)

Top